General

4 Analistten Kritik Tahminler : Altın Bu Diplere Gidiyor !

Yatırımcılar, külçe için daha net bir görünüm elde etmek için büyük merkez bankalarının faiz artırımları konusundaki duruşunu dikkatle izliyor. Altın fiyatları da bu ortamda Salı günü yatay seyretti. Bununla birlikte bazı analistler alt bölgelerde hala yer olduğunu düşünüyor.

Stephen Innes: Altın piyasası şimdilik sıkı duruyor

SPI Asset Management’ın yönetici ortağı Stephen Innes, piyasayı şu şekilde yorumluyor :

Küresel merkez bankaları için tarihi bir haftaydı. Bunun ardından, politika yapıcılar bu hafta kararlarının ardındaki mantığı açıklayacakları için altın piyasası sıkı oturuyor.

Dünyanın en büyük merkez bankalarından bazılarının kaçak enflasyon konusunda endişeli bir dizi sürpriz eylemi, tahvil yatırımcılarını hırpaladı. Şimdi, artan bir yatırımcı korosu, politika yapıcıları belirsizliği sona erdirmek için hızlı hareket etmeye çağırıyor.

Altın

“Altın ve faiz oranına duyarlı son risque varlığı, manşet riske tabi olacak”

Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere Fed, bu ayın başlarında çeyrek asırdan fazla bir süre içinde en büyük faiz artışını onayladı. Bunun ardından Fed Başkanı Jerome Powell, bu hafta Washington DC’de ifade verecek.

Külçe genellikle bir enflasyon riskinden korunma aracı olarak görülür. Bununla birlikte, daha yüksek faiz oranları ve tahvil getirileri, getirisi olmayan altın tutmanın fırsat maliyetini artırır. Stephen Innes, şu yorumu yapıyor :

Sokak Powell’ın politika çarkını yeniden icat etmesini beklemiyor. Öte yandan, ondan Fed’in verilere bağımlı modda olduğu fikrini güçlendirmesini beklememiz normal. Dolayısıyla, altın ve faiz oranına duyarlı son risque varlığı, manşet riske tabi olacak.

Altın

“Bunların altının güvenli liman cazibesini artırması muhtemel”

Altın, ABD 10 yıllık faizinin %3,5’e ulaşması ve ABD dolarının değer kazanmasıyla yeniden baskı altına girdi. ANZ Bank’taki ekonomistler, kasvetli ekonomik zeminin altının çekiciliğini güçlendirmesi gerektiğine inanıyor. Ekonomistler bir notta, şu değerlendirmeyi yapıyor :

Altın ve hisse senedi piyasaları birlikte hareket ederken, riskten kaçınma hissi destekleyici değil. Bununla birlikte, daha fazla zayıflık, yavaşlayan ekonomik büyümeyle birleştiğinde altının cenneti cazibesini artırması mümkün.

Altın

“Fiziksel altın için prim, Çin ve Hindistan’da pozitife döndü”

Ekonomistler, yatırım talebinin zayıf kalmaya devam ettiğini belirtiyor. Bu bağlamda, şu hususların altını çiziyorlar :

Fiziksel altın için prim Çin ve Hindistan’da pozitife döndü. Ancak Çin’deki talep, cansız bireysel mücevher satışları nedeniyle baskı altında kaldı. Hindistan’ın altın ithalatı, geleneksel düğün sezonunun etkisiyle Mayıs ayında toparlandı. Bununla birlikte, sezon dışı aylarda fiziksel talebin zayıflaması olası.

Altın

Altın fiyatı teknik görünümü

Altın Pazartesi ve Salı günü düz islem gördü. Sarı metalin fiyatı önceki bir destek bölgesinde mücadele ediyor. Piyasa analisti Rajan Dhall, altının teknik görünümünü şu şekilde analiz ediyor.

Aşağıdaki 1 saatlik vadeli işlemler grafiğinde, pazar birbirini takip eden birkaç yüksek ve daha yüksek düşük dalgalar yaptı. Ancak 1.851,6 dolarda Hacim Kontrol Noktası (VPOC) hattına doğru ilerliyor. Bu, çoğu sözleşmenin grafikte verilen süre içinde el değiştirdiği yerdir. Artık 1.806 dolarda düşük bir konsolidasyon var. Bir sonraki destek alanı 1.831,3 dolar yakınında yeşil hatta duruyor.

XAU

Üstte, fiyatın kırılması için bazı güçlü destek bölgeleri var. Bir sonraki nokta, siyah gibi VPOC seviyesinin hemen üzerinde (1.858,1 dolar). Bu alan sadece kendi başına bir direnç noktası olmakla kalmadı, aynı zamanda oldukça sağlam bir tıkanıklık alanı oldu. Fiyatta yaklaşık dokuz önemli fiyat reaksiyonu oldu. Bunun üstünde 1.882,5 dolar, grafikteki yüksek, boğaların yenmesi için yüksek dalga. Bu, ana konsolidasyon ve daha yüksek zaman dilimlerinde başka bir boğa piyasası oluşumuna yol açacak bir mola.

“Madencilik sektöründe konsolidasyon mantıklı”

Dünyanın en büyük altın madencisi Newmont’un CEO’su Tom Palmer, fils birkaç yıldaki olayların altın fiyatlarının tabanının yükseldiği anlamına geldiğini söylüyor. Enflasyonun, sarı metali yerden çıkarmanın daha maliyetli olabileceği anlamına geldiği bir gerçek. Bir zamanlar 1.200 dolara düşmüştü. Ancak Tom Palmer 1.500-1.600 doların üzerinde kalacağını düşünüyor. Palmer, şunları söylüyor :

Önümüzdeki veya iki yıl içinde, mevcut seviyelerde görmemeniz için hiçbir neden göremiyorum. Ancak daha da önemlisi, fils birkaç yılın olayları göz önüne alındığında temelde hareket eden bir katın üstünde oturuyorsunuz. Küçük altın madencileri, artan tedarik zinciri ve işçilik maliyetleri ile mücadele ediyor. Bu yüzden sektördeki konsolidasyon mantıklı.

Anaslit Rajan Dhall, altının 2020’nin sonundan beri konsolide olduğunu söylüyor. Analiste göre, 1.678,1 dolar ile en düşük konsolidasyon ve 2.075,14 dolar ile yüksek bir konsolidasyon var gibi. Analist, 1.500 dolardan yüksek herhangi bir şeyin Newmont CEO’sunu memnun ettiğin, belirtiyor. Eski 2011-12 konsolidasyonu artık yapışkan bir bölge gibi görünüyor. Analiste göre, gerçek bir destek sağlaması muhtemel.

XAU

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button