General

3 Analistten Altın Tahminleri: Kapı Bu Seviyelere Açık!

Altın fiyatları, Perşembe günü başlayan sert düşüşünü Cuma gününe genişletti. Sarı metal, psikolojik destek seviyesi olan 1.800 doları da kırdı. Bununla birlikte bazı analistler, daha düşük seviyeleri işaret ediyor.

Commerzbank : Altın şu anda iki taraftan kontrol altında tutuluyor

Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere altın, Mayıs ortasından bu yana genellikle 1.800 dolar ile 1.850 dolar arasında dalgalanıyor. Commerzbank’taki stratejistlerin görüşüne göre, önümüzdeki hafta altın piyasasını ciddi bir şekilde rahatsız edecek pek bir şey yok. Stratejistler, şu değerlendirmeyi yapıyor :

Altın şu anda iki taraftan kontrol altında tutuluyor. Yüksek faiz oranları ve güçlü ABD doları, altının faiz getirmeyen bir yatırım olarak yukarı yönlü potansiyelini sınırlandırıyor. Bununla birlikte yüksek enflasyon oranları altının kaymasını engelliyor. Bunun da önümüzdeki hafta değişmesi pek olası değil.

Altın

“ETF akışlarında bir geri dönüş olmadıkça altının toparlanması zor”

Stratejistler, bu durumun Fed’in fils toplantı tutanaklarını yayınlayacağı tarihe kadar süreceğini söylüyor. Stratejistler, tutanakların ve ETF akışlarının etkisini şu şekilde yorumluyor :

Tutanaklar, kuşkusuz Fed’in yüksek enflasyonun kontrolünü büyük oranda faiz artırımları uygulayarak yeniden kazanma kararlılığını yansıtacak. Bu arada ETF yatırımcıları hisse satarak tekrar altına sırtını dönüyor. ETF akışlarında bir geri dönüş olmadıkça, altın fiyatının toparlanması muhtemelen zor olacak.

“Gelecek yıllar için en sağlam yatırım aracı fiziki altın”

İstanbul Aydın Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Ramazan Kurtoğlu, piyasalar hakkında görüşlerini sosyal medya hesabından paylaştı. Kurtoğlu, Dolar/TL için her türden iniş çıkışlı spekülasyonun kapısının açıldığını söylüyor. Buradan hareketle ekonomist, gelecek yıllar için en sağlam yatırım aracının fiziki altın olduğunu kaydediyor.

READ ALSO:   Altın Fiyatları İçin Haftaya Bu Gelişmeleri ve Tarihleri ​​Pas Edin!

Ramazan Kurtoğlu, farklı konulara da değiniyor. Yeni bir dünya kuruluğunu söyleyen Kurtoğlu, olayların eski alışkanlıklarla değerlendirilmemesi gerektiğini belirtiyor. Ayrıca, Kurtoğlu, “Topraklarınızı satmayın” diyor. Bununla birlikte, oturduğunuz evin dışında eviniz varsa şimdi satın diye uyarı yapıyor.

Pablo Piovano: Altın için kapı 1.780 dolara düşüşe açık

Altın vadeli islem piyasalarına açık faiz, CME Group’un ön verilerine göre Perşembe günü üst üste ikinci seansta bu sefer yaklaşık 4,6 bin kontrat arttı. Aynı doğrultuda, hacim yaklaşık 63 bin kontrat arttı üst üste ikinci yapıyı da kaydetti.

Altın

Analiste göre, altın fiyatları Perşembe günü bir başka seans için düzeltici aşağı yönlü hareketini sürdürdü. Analist, 1.800 dolar civarındaki kilit çekişme alanının altına düşmekle tehdit ettiğini kaydediyor. Ve Cuma günü bu tehdit gerçekleşti. Ayrıca analist, hareketin çok yakın vadede fazladan kayıpları desteklediğini ifade ediyor. Analiste göre, 2022’nin en düşük seviyesindeki potansiyel hedef 1.780 dolarda duruyor.

READ ALSO:   Altın Tahminleri Çıkan İsim : Sıradaki 3 Seviye Bunlar !

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button