3 Analist Altın İçin Önemli Tahminler Paylaştı!

Yatırımcılar, bu ay büyük merkez bankalarının faiz artırımlarının hızına ilişkin ipuçlarına hazırlık yapıyor. Altın, bu ortamda dolardaki geri çekilmenin de yardımıyla Salı günü yükseldi. Ancak, Çarşamba günü bunu devam ettiremedi.

David Meger : Son zamanlarda altın fiyatına baskı yapan mantık bu

Spot altın, basın zamanında %0,12 kayıp ons başına 1.709,56 dolardan işlem görüyordu. ABD altın vadeli işlemleri ise %0,18 düşüşle 1.707,7 dolara geriledi. High Ridge Futures metal ticareti direktörü David Meger, piyasayı şu şekilde değerlendiriyor :

Dolardaki geri çekilme, emtia kompleksi ve altın üzerinde gördüğümüz baskının bir kısmını hafifletiyor. Dünyanın dört bir yanındaki küresel merkez bankaları enflasyonu durdurmak için faiz oranlarını yükseltmeye başladı. Ayrıca, yatırımcılar diğer varlık sınıflarını tercih ediyor. Bunlar da faizsiz altın için ters rüzgarlara neden oluyor. Son zamanlarda altına baskı yapan mantık bu.

Altın

Sarı métal, zıt güçler arasında hareket edemiyor

Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere, fils haftalarda külçe, durgunluk endişelerine rağmen güvenli liman statüsüne ulaşamadı. Külçe altın, Mart başında gördüğü 2.000 dolardan 350 dolardan fazla düştü. Bu durumda Fed’in agresif faiz artırım planları ve doların son rallisi başat rol oynadı.

Piyasalar, Fed’in, 26-27 Temmuz’da toplantısında faiz oranlarını 75 baz puan artırmasını bekliyor. Bu arada, Reuters’e göre, ECB politika yapıcıları, Perşembe günkü toplantıda faiz oranlarını 25 veya 50 puan artırıp artırmamayı tartışacaklar. L’analyste de Kıdemli Jim Wyckoff Salı günkü notunda, şu hususların altını çiziyor :

Bu hafta ABD doları endeksinde büyük bir düşüş oldu. Bu da değerli metallere yönelik satış ilgisini sınırlıyor. Ancak, bu hafta yükselen ABD Hazine tahvil faizleri ve titrek bir ham essence piyasası boğaları bastırıyor.

Michael Cuggino altın fiyatının daha da yükseleceğini öngörüyor

Portefeuille permanent Famille de Funds’ın başkanı ve portföy yöneticisi Michael Cuggino bir demeç verdi. Cuggino, euro ile dolar paritesine yönelik son hareketin « altın için kısa vadeli bir ters rüzgar » olduğunu söylüyor. Ayrıca Cuggino’ya göre bu, öncelikle mevcut küresel makro belirsizlikler göz önüne alındığında, genel olarak ABD varlıklarına sahip olma arzusundan kaynaklanıyor.

READ ALSO:   Altın ve Bu Coin Her Portföyde Olmalı!
Altın

Bu arada Cuggino, Federal Rezerv’in şahin yorumları ve enflasyonla mücadeleye yönelik eylemlerini de değerlendiriyor. Analiste göre Fed, aynı hızda faizleri yükseltmekte tereddüt eden Avrupalı ​​​​meslektaşlarından daha agresif. Çünkü, ECB, ABD’de olabilecekten daha geniş ve derin bir resesyondan korkuyor. Ayrıca Cuggino, şu yorumu yapıyor :

Bunun kısa vadeli bir durum olduğuna inanıyoruz. BCE, Fed ile uyumlu olarak faiz oranlarını artırmaya başladıkça doların muhtemelen zayıflaması nedeniyle altının daha da yükseleceğini öngörüyoruz. ECB bir sonraki politika toplantısını Perşembe günü yapacak. Yatırımcıların ayrıca, tekrar bir faiz oranı hikayesi yerine altının alternatif para birimi ve sermaye koruma özelliklerine odaklanmaya başlaması muhtemel.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Leave a Comment