2023’te Altın Bu Seviyelerde Olacak ! – Kriptokoin.com

Altın, yılı hafif bir kayıpla bitirme yolunda ilerliyor. Bununla birlikte, değerli metal sağlam bir ralli gördü ve 2023’e sağlıklı bir başlangıç ​​​​yapmaya hazırlanıyor. Bu ortamda, bir varlık yönetim şirketi altında 2.000 doların üzerine çıkma potansiyeli görüyor. Buna ek olarak haie fonlar, değerli metaldeki long pozisyonlarını artırıyor.

“Bu, altın için patlayıcı bir hamleyi ateşleyecek”

Altın fiyatları, 1.800 dolar civarında seyrediyor. Değerli metal, 2022’yi geçen ayın iki yılın en düşük seviyesinden %11’lik bir yükselişle bitirmeyi planlıyor. Portföy yöneticisi ve Avrupa borsasında islem gören AuAG ESG Altın Madenciliği borsa yatırım fonunun yaratıcısı Eric Strand, 2023 görünümünde bunun altında yeni bir boğa koşusunun başlangıcı olabileceylsıor. Strand, şu yorumu yapıyor :

2023 boyunca altın için tüm zamanların en yüksek seviyesini ve fiyatın 2.100 doların üzerine çıktığında yeni bir sürekli boğa piyasasının başlamasını bekliyoruz.

Altın

Kriptokoin.com‘Dan takip ettiğiniz üzere 2022’de ABD enflasyonu 40 yılın en yüksek seviyesine ulaştı. Federal Reserve de enflasyonu soğutmak amacıyla 40 yılın en agresif sıkılaştırma döngüsüne başladı. Bu yüzden, 2022’nin büyük bir bölümünde yatırımcıların altına olan talebi cansız kaldı. Bununla birlikte, Fed’in agresif para politikası duruşunun sonuna yaklaştığı görüldüğü için altın piyasası yatırımcı ilgisinde yön değiştirdi. Strand, bu konuda şunları söylüyor :

Merkez bankalarının faiz artırımlarına odaklanacakları ve 2023 boyunca güvercin davranacakları kanaatindeyiz. Bu da önümüzdeki yıllarda altın için patlayıcı bir hamleyi ateşleyecek.

“Altın madencileri bugün tarihsel olarak altına göre ucuz”

Altının gelecek yıl patlayıcı bir hareket görmesi beklenirken, Strand asıl değerin madencilik sektöründe olacağını söylüyor. Altının geçen yılki zayıf fiyat hareketi madencilik sektörü üzerinde baskı oluşturdu. Birçok analist, madencilik sektöründeki duyarlılığın 2013 ile 2015 arasındaki çok yıllı ayı piyasasından daha kötü olduğunu söylüyor. Strand, madencilik sektöründeki değerlemelerin S&P 500 karşısında tarihi bir düşük seviyed olduğuna dikkat çekiyor. Bu bağlamda Strand, şu değerlendirmeyi yapıyor :

Altın madencileri bugün tarihsel olarak altına göre ucuz. Bu durum geri dönecek ve gelecek sürekli altın boğa piyasasında bunu aşacak.

Altın

“Daha düşük bir tepe faiz oranı altın için yükseliş anlamına geliyor”

Altının 1.800 dolar civarındaki çizgiyi tutma yeteneği, haie fonların altındaki long pozisyonlarını artırmasına neden oldu. Fonların court pozisyonlarını daha da azaltması nedeniyle nihayet yeni boğaların ilgisini çekmeye başlıyor. Bazı analistlere göre, düşen enflasyon FED’in faiz artırımlarını yavaşlatmaya başlayacağına dair beklentileri artırdı. Bu yüzden, yatırımcılar değerli metal piyasalarını test ediyor.

Société Générale’den emtia analisti, Kasım ayı için beklenenden zayıf enflasyon verilerinin ardından değerli metal piyasasının geçen hafta 3,6 milyar dolarlık giriş gördüğünü kaydediyor. Düşük enflasyon tipik olarak altın için aşağı yönlüdür. Bununla birlikte, külçe fils zamanlarda Fed’in yavaşlayan faiz oranı artışları beklentisinden destek görüyor. Analistler Pazartesi günü bir notta, “Altın faiz getirmeyen bir varlık olduğu için, daha düşük bir tepe faiz oranı külçe için yükseliş anlamına geliyor” dedi.

“Para yöneticileri, altında long pozisyon oluşturmaya başladılar”

Cftc’nin 13 aralık tarihinde Sona eren hafta için ayrıştırılmış des commerçants raporu, para yönetilerinin comex altın vadeli işlemlerinde spekülatif brüt long pizisyonlarını 10.108 sözleşme artırarak 103.73ele. Aynı zamanda, short pozisyonlar 3.854 kontrat azalarak 66.288’e geriledi.

Altın piyasası şu anda 37.449 kontratla net long işlem görüyor. Ayrıca, Ağustos sonundan bu yana en yüksek seviyesine ulaştı. Bu, altının Ekim ayının başından bu yana ilk kez kayda değer bir yükseliş ilgisi görmesini sağladı. TD Securities analistleri bir notta, şu hususların altını çiziyor :

Haftalarca süren court kapamadan sonra, para yöneticileri altın piyasasında bir kez daha long pozisyon oluşturmaya başladılar. Enflasyon verilerinin beklentilerin altında gelmesiyle birlikte, piyasa katılımcıları, sarı metalin bir kez daha 1.800 doların üzerine çıktığını görerek, yaklaşan FOMC toplantısının güvercin et tarafa doğru e.

Altın

“Altının yükselmek için yeri var”

Ancak TDS, Fed’in 2023’te sıkılaşmaya devam etmesinin ilk çeyrek boyunca altın üzerinde baskı oluşturmasını bekliyor. Bununla birlikte, Dünya Altın Konseyi baş piyasa stratejisti John Reade, Twitter’da yaptığı bir yorumda altının yükselmek için yeri olduğunu söyledi. Bu bağlamda Reade, şu açıklamayı yaptı :

Brüt long pozisyonlar, önceki altın gücü dönemleri tarafından oldukça baskı altında kalırken, brüt court pozisyonlar biraz yüksek tarafta kalıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Risque Açıklaması : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Goster

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button