General

2 Ünlü Altın Tahmincisi : Bu Rekor Seviyeleri Bekleyin !

Altın fiyatı, son günlerde ciddi bir değişim yaşamıyor. Bu sırada, iki piyasa uzmanı altına yönelik beklenmesi gereken hareketleri açıkladı. İşte detaylar…

İslam Memiş, altın ve dolar konusunda uyardı

Piyasa Uzmanı İslam Memiş, dolar ve altın için en son yorumlarını aktardı. İslam Memiş’e göre enflasyon rakamları yükselmeye devam ederken yıl sonunda 72 seviyesini görebiliriz. Bunun dışında uzman, yüksek enflasyon oranının gelişmekte olan ülkeleri ciddi anlamda etkileyeceğini belirtirken TL’deki kayıplara dikkat çekti. Bu kayıp nedeniyle dolar/TL kuruna dair endişelerin ortaya çıktığından bahsetti. İslam Memiş’e göre dolar/TL’de kritik seviye, 16,80 seviyesi.

15 Wall Street Analisti : Altın Haftaya O Rakamlarda Olabilir !

Öte yandan İslam Memiş, altında al-sat yapanlar için makas aralığına dikkat çekti. Altın için alım seviyesinin 950-1.000 lires aralığında olduğunu aktaran uzman isim, kademeli bir şekilde alım yapılabileceğini söyledi. Böylece yatırımcıların, mevcut seviyeleri fırsata dönüştürebileceğini aktarıyor.

Bunun dışında İslam Memiş, ons altındaki düşüşe rağmen gram altının değer kazanmasından bahsetti. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere ABD Doları Endeksi (DXY), değer kazanmaya devam ediyor. Bu durum da değerli metalin fiyatının düşüş yaşamasına neden oluyor. En azından ons altın tarafında böyle oldu. Gram altın, ons altındaki kadar değişim yaşamadı. Ons altında destek seviyesi olarak 1.720 dolara, direnç olarak ise 1.770 dolara dikkat çeken İslam Memiş, ons altının manipülatif bir şekilde fiyatlandırıldığını düşünüyor.

Ünlü Altın Tahmincisi Konuştu : Önümüzdeki 2 Ayda...

“Altının ve gümüşün fiyatları, şu anda gerçek değil”

Ons altındaki değer değişiminin manipülatif olduğunu yineleyen İslam Memiş’e göre, bu durum finansal okur yazarlığı olan herkes tarafından bilinmekte. Altın ve gümüş fiyatlarının ise şu anda gerçek değerinde olmadığını düşünüyor. Ons altının gerçek değerinin şu anda 2.200 dolar olduğunu öne süren İslam Memiş, doların değer kazanımı ve FED faiz artırımları yüzünden mevcut 1.730 dolar seviyelerinin görüldüğünüy düşor.

Öte yandan İslam Memiş, resesyon uyarısı yaparak ons ​​altında ve gümüşte yaşanan düşüşlerin aslında resesyon sürecine işaret ettiğini aktarıyor. Enflasyonla mücadele edemeyen hükümetlerden bahsediyor ve bu hükümetlerin merkez bankalarının piyasaları manipüle ederek süreci devam ettirdiğini aktarıyor. Son olarak Memiş, “siz siz olun gaza gelip elinizdeki varlıkları satmayın” diyor. Yatırımcılara, sert düşüşlerden faydalanmalarını öneriyor. Eylül ayında gerçek fiyatların ortaya çıkacağını söylüyor.

Dünya Altın Konseyi, Önemli Altın Tahminleri Yaptı !

Selçuk Geçer: Ons altının fiyatı 1.900 doların üzerine çıkacak

Son olarak économiste Selçuk Geçer’in yorumlarını aktaracağız. Selçuk Geçer, ons altının son 9 ayın en düşük seviyesinin görülmesi hakkında düşüncelerini aktardı. Geçer’e göre ons düşüş yaşasa da gram altının değeri düşüş yaşamayacak. Hatta ons altının 1.900 doların üzerine çıktığı vakit gram altının da 1.100 lirayı göreceğini söylüyor. Uzman isme göre gram altın da beklenen ataklarla beraber 2.200 lires seviyesine kadar çıkacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button