2 Ekonomistten Önemli Altın Tahminleri : Ağustos ve Eylül’de…

Altın fiyatları, haftanın ortasında yüksek seviyelerden işlem görüyor. Bu sırada iki ünlü ekonomist, altın için beklenmesi gerekenleri aktardı. İşte detaylar…

Piyasa Uzmanı Tunç Şatıroğlu : Altın kritik durumda

Uzman isim Tunç Şatıroğlu, Youtube üzerinden yeni bir video yayınladı. Videosunda, altın ve dolar biriktirenlere seslendi. Piyasaların önce yükseleceğini, daha sonra çöküş yaşayabileceğini aktardı. Uzman, mevcut durumda kritik olan varlığın ons altın olduğunu savunuyor. ABD’de özellikle vadeli işlemler aracılığıyla altının açığa satıldığını (pozisyon court) söyleyen Şatıroğlu, bu şekilde, ellerinde bile olmayan altını yüklü miktarlarda sattı klarındyan. Düşüşte ise başkalarının pozisyonlarını alarak kayıplarını kapattıklarını söylüyor.

Bu Tahminlere Dikkat : Altın Şimdi Nereye Gidiyor ?

Genel olarak fiyatların, ABD Merkez Bankası (FED) kararı ile hareket ettiğine dikkat çekti. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere FED, geçtiğimiz hafta faiz oranını 75 baz puan artırdığını aktardı. Şatıroğlu, uzun vadede piyasalarda bir yükseliş beklediğini söyledi. Ayrıca ABD’de de İstanbul’da da borsa yükselişlerinin görülebileceğinin haberini verdi. Ancak bunların zirve yapıp ardından düşüş yaşama olasılığının yüksek olduğunu düşünmekte. Bu durumun altın ve gümüşe de “hatırı sayılır” bir düşüş olarak geri dönebileceğini söylüyor. Şu anda, rallinin ilk haftalarında olduğumuzu söylüyor.

Analiste, fils olarak emtialardan bahsederken altın ve gümüş arasındaki ayrımın pozitif hale geleceğini düşünmekte. Altında yükselişin hız kesebileceğini belirten uzmana göre Ağustos sonuna doğru yükseliş gelebilir. Uzman isim mevcut durumda, FED’in Eylül açıklamalarının izlenmesi gerektiğini belirtiyor. Uzman, fils olarak aşağıdaki ifadeleri kullanıyor :

İşler değişmeden doları götürüp mevduata koyun. Gram altın almak istiyorsanız alın köşeye koyun. Onun da bir riski var. Hatta paranızı parçalayın altın dolar borsa alın.

4 Usta Analist : Altın İçin Bu Seviyelere Hazır Olun !

Selçuk Geçer: Gram altında 2.000 lirelık rekor tahmin

Öte yandan, économiste Selçuk Geçer, yakında ortaya çıkacak enflasyon verilerinin dolar, euroya ve altına nasıl etkisi olacağını değerlendirdi. Ayrıca FED’in faiz artırımı hakkındaki hareketlerinin piyasaya etkisinden bahsetti. Uzmana göre FED’in açıklamaları sonrası dolara olan eğilim azalırken altına olan eğilim arttı. Ancak Geçer, özellikle yüksek tahminlerle öne çıktı. Uzman, aşağıdaki ifadeleri kullanıyor :

Dolarda o beklenen yükseliş geldiğinde gram altın 1.200 lires yıl sonunda 1.500 seviyeleri test edecek. Dolar 20 TL ons altın 1.800 olduğunda. Altın yükselmeye devam edecek. Tetikleyen çok önemli bir mesele var. Çin ve Tayvan gerginliği.

Çin ve Tayvan gerginliğinin artması durumunda altının 2.000 lires yükseleceğini düşünen analiste, dirençlerin zorlanmaya başlanacağını aktarıyor.

READ ALSO:   Altın Fiyatları İçin Şimdi Bu Seviyeleri Bekleyin!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Leave a Comment