General

2 Ékonomiste, Altın İçin Bomba Rakamları Açıkladı!

Dolar/TL kuru kısa süre içerisinde 16 TL üzerine çıktı ve buraya yerleşti. Ons altın fiyatları 1.850 dolar etrafında dalgalansa da kurun etkisiyle gram altın fiyatları 1.000 TL sınırına yaklaştı. Piyasadaki gelişmeleri yorumlayan iki ekonomist, altın tahminlerini paylaşıyor.

Tuna Kaya: Gram altın yükselişine devam ediyor

Dolar endeksi (DXY)’deki gerilemeye değinerek yorumlarına başlayan ekonomist Tuna Kaya, DXY için 100 desteğinin önemli bir bölge olduğunu ve bu seviyenin üzerinde kalmasının yeni bir yükseliş trendini başlatabileceğini belirtiyor. Bununla birlikte ekonomiste göre, aşağı doğru kırılması durumunda altın için güzel günlere kapı açabilir.

Gram altının şu anda önemli bacağı olan Dolar/TL’de yükselişin başladığını söyleyen Tuna Kaya, bu etkiyle gram altının yükselişinin devam ettiğini kaydediyor. Ekonomiste, gram için şu seviyelere dikkat çekiyor :

İlk destek bölgesi 960 TL, direnç ise 988 TL seviyesinde bulunuyor. Bu aşılırsa 1.000 TL olur. Bu da aşarsa 1.020 TL seviyesine gelir. Fed faiz artırımlarını durdurursa altında yükseliş daha fazla tetiklenecek. Ons altında 1.850 desteğine yaklaşmış durumda. Yatırımcıların enflasyondan korunmak için gram altın almaları lehlerine olur.

Altın

Devrim Akyıl, gram altında 1.160 TL seviyesini işaret ediyor

Kriptokoin.com haberlerinden de takip ettiğiniz üzere Fed’in 50 baz puanlık faiz artışlarına başlamasıyla birlikte aktın çıktığı zirvelerden aşağı kayarken, kripto piyasası ağır bir çöküş gördü. “Uluslararası piyasalar karışıyor ve kripto para piyasası çöktü” diyen Ekonomist Devrim Akyıl, bunun bir sürpriz olmadığını söylüyor.

Devrim Akyıl, Zamanında Bütün Emtia fiyatlarının ister isTemez yukarı doğru fırlayacağını söylediğini hatırlatıyor vel «gümüşün yukarı çıkmasına izin Verlulerse izaulurlurlurlurlurlurlurlurlurlurlurlurlurlurlurlurlurlurlurlurlurlurlurlurlurlurlurlurlurlurlurlurlurlurlurlurlurlurlurlurlules. Ekonomiste göre, gümüşü yukarı bırakırlarsa altını da yukarı çekecek, çünkü gümüş tutabildiği sürece altın da tutabilir. Ancak, Devrim Akyıl’a göre bu durum eninde sonunda kırılacak.

Haziran ayının kritik olduğunu söyleyen ekonomist, Dolar/TL için 16,40 TL’nin kısa vadede kritik bir alan olduğunu, ancak trendin kuvvetli bir şekilde yukarı doğru devam ettiğini belirtiyor. Ekonomiste göre, Dolar/TL’de yukarı yönlü bir sıçrama olmadan müdahale biraz zor. Devrim Akyıl, 18,40 seviyesinden sonra doları 23,50 seviyesinin beklediğini iddia ediyor. Ekonomiste göre, bu ortamda, en çok sığınılacak ürün fiziki gram altın. Devrim Akyıl, gram altında ise 1.160 TL seviyesini işaret ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button