General

2 Analyste “Çok Konuşulacak” Gram Altın Tahmini !

Altın fiyatları, haftaya yüksek seviyelerden girdi. Hatta geçtiğimiz gün sabah saatlerinde 2.000 dolarlık psikolojik seviyesine dokundu ve bu, sarı metalin bir hayli düşüş yaşamasından sadece birkaç hafta sonra geldi. Gramme altın da 930 lirayı aştı. Peki, sırada hangi seviyel var? Hangi seviyel görülecek ? İki uzman bunun cevabını verdi. İşte detaylar…

Analistten altın için önemli tahminler : Gramme 1 000 lires, ons 2 400 dollars !

Kripto para piyasasındaki analizleriyle tanınan Selçuk Ergin (Selcoin), altın ve dolardan konuştu. Yayınladığı en son videosunda Selcoin, ABD Merkez Bankası’nın (FED), Mayıs ayında 70 baz puanlık faiz artırımı gerçekleştirebileceğini öne sürdü. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere FED’in faiz artırımı yapacağı, bir süredir biliniyordu. İlk artırım, Mart ayında 25 baz puan ile gerçekleşti. Selcoin’e göre FED’in para politikasını sertleştireceğine dair söylemleri, Ağustos ayında piyasalarda etkisini gösterecek.

Haftanın Altın Grafiği Çıktı : İşte Beklenen Seviyeler !

Analiste göre 3-4 Mayıs’ta faiz artırma konusunda vites artıracak olan FED, piyasaları etkileyecek. Mart’taki toplantıya dikkat çekerek « Amerika ilk faiz artışını yaptı ve söylemlerinden kendimize yol göstermemiz lazım. Ağustos ayında Dolar/TL’nin yükseliş anlamında riski artacak,” ifadelerini kullandı. Ayrıca altın için vakit olduğundan bahsetti. Selcoin, dolar/TL paritesini yükseleceğini, gram altında da ivme alanı görülebileceğini belirtti. Ons altının rekor kırarak 2.400 dolara, gram altının ise 1.000 lireya ulaşabileceğini belirtti ve aşağıdaki ifadeleri kullandı :

Gram altın güçlü durumunu devam ettirecektir. FED’in kararları sonbaharda altını vuracak. Şu an için en güvenilir yatırım gram altın ve gram gümüş.

"Tufan Geliyor" Son Çöküşü Bilen İsimden Önemli Altın Tahmini !

Hatice Kolçak : Gramme altında 1.860 lires görülebilir

Altına yönelik düşüncelerini açıklayan bir diğer uzman, économiste Hatice Kolçak oldu. Kolçak, bir sene içerisinde gram altının 930 lirenın iki katına çıkacağını söyledi. Altının, enflasyon ve jeopolitik riskleri fiyatladığını düşündüğünden, değerli metalde düşüş öngörmediğini ve hatta uzun ve orta vadede yükseliş trendi gördüğünü belirtiyor. Mevcut fiyatlardan hesaplandığında, bir yıl sonra 1.860 lire civarında bir fiyatın görülebileceğini düşünüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button