General

2 Altın Tahmincisinden Kritik Yorumlar : Bunu Yapan Yanılır !

Altın piyasaları hafta boyunca 1.700 dolar seviyesine ulaşmak için düştü. Piyasa analisti Christopher Lewis’a göre, bu noktada büyük bir destek seviyesini de tehdit ediyor. “Gram altın aslına düşmedi…” diyen piyasa uzmanı İslam Memiş, ise tahminlerini paylaştı. Christopher Lewis’in altın teknik analizini ve İslam Memiş’in yorumlarını okuyucularımız için derledik.

“Altının toparlanma olasılığı hala var”

1.700 dolar seviyesini tehdit ettiği için altın piyasaları işlem haftasında yine önemli ölçüde düştü. 1.700 dolar seviyesi, daha büyük konsolidasyon alanının alt kısmı. Bu yüzden 200 Haftalık EMA civarında asılı kaldığı için çok fazla gürültü gördüğümüz bir alan. Neticede bu, bu alana çok dikkat edeceğini düşündüğüm bir piyasa. Alanı tuttuğunu görmeye devam ettiğimiz sürece altının toparlanma olasılığı hala var.

Olduğu söyleniyor, bu tamamen ABD doları ve Amerika’daki faiz oranları ile ilgili. İkisi de tırmanmaya devam ederse, altının kırılması an meselesi. Öte yandan, ABD doları biraz geri çekilirse altına biraz toparlanma fırsatı vermesi muhtemel. Ancak, 1.800 dolar seviyesinin üzerine çıkana kadar herhangi bir ralliden gerçekten etkilenmeyeceğim. Bu noktada, daha büyük bir hareket için yukarıya bakmaya başlayabiliriz.

READ ALSO:   Altın Fiyatları İçin Yılsonu ve 2023 Tahminleri Neler? – Kriptokoin.com
Altın

1.700 dolar seviyesinin altına düştüğünde, oldukça hızlı bir şekilde birkaç yüz dolar kaybetmesi mümkün. Bununla birlikte, bu piyasaya çok dikkat etmemiz gerekecek. Ancak bence en muhtemel sonuç, ivmeyi bırakan bir miktar ralli olacak. Başka bir deyişle, buna « rallieri soldur » türünden bir pazar olarak bakmaya devam ediyorum. Ancak bu noktada biraz fazla abarttık ve bu nedenle geri adım atmanız gerekiyor.

Gram altın aslında düşmedi !

Piyasa uzmanı İslam Memiş, katıldığı programda piyasalardaki gelişmeleri yorumladı ve tahminlerini paylaştı. Uzman, özellikle Euro/Dolar paritesindeki gerileme üzerinde durdu. Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere parite 1,00 seviyesinin altını bile gördü. Şu anda ise eşitliğin hafif üzerinde duruyor. Memiş, “Bugünlerde dolar ve euro’nun eşitlenmesi aslında paritenin daha çok önemini gündeme taşıyor” dedi. Uzman, daha sonra doları olan yatırımcıların bu eşitlemeyi ‘avantaja’ çevirmesinin mümkün olduğunu söyledi. Paritenin ilerde 1,06 seviyelerine gideceğini düşünen Memiş, şu açıklamayı yaptı :

“Doları olan ancak “ben altın ve gümüş almak istiyorum” diyenler var. Gram altınını direkt dolarla alabiliyorlar. Ancak TL’ye çevirerek yapmak isterseniz orada fark var, zararınız oluyor. DXY’de de köpük fiyatlama var. Aslında gram altının TL fiyatı 980 – 988 lires aralığında. Gram altın aslında düşmedi, düşüyormuş gibi görünüyor.

READ ALSO:   Altın Fiyatı Bu Seviyelere Koşuyor ! – Kriptokoin.com

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button